Полтава Інформ

Скільки коштуватиме українцям пеня за комунальні борги?

Скільки коштуватиме українцям пеня за комунальні борги?
34281 ПЕРЕГЛЯДІВ

З початку травня в Україні набув чинності закон про житлово-комунальні послуги. Тепер постачальники можуть нараховувати пеню на борги за комунальними платіжками. Та чи стане дієвим це нововведення, експерти не впевнені.

#

Згідно закону пеня нараховуватиметься тільки на ті борги, які з’являться з травня. За кожну добу прострочки нараховуватимуть 0,01% від несплаченої заборгованості. Пеня не може перевищувати суму боргу. А стягнути її з платника постачальник може тільки через суд.

В тому, що практика нарахувань і, головне, стягнень пені набуде широкого вжитку, юрист Михайло Яценко сумнівається.

“Коммунальные службы, у них ума особо не хватает довести всё до такого порядка, чтобы было всё бумажечка к бумажечке, чтобы потом, когда появился долг, пошёл в суд и всё истребовал. То есть, договоров нету, актов разделения балансовой принадлежности услуг не будет, потому что они никогда не могли это сделать”, - каже Михайло Яценко.

З іншими аргументами, але й постачальник цю думку підтверджує - нараховувати пеню не вигідно.

“Мы не начисляем пеню за штрафные санкции, за просрочку платежей. Но при этом мы оставляем право на отключение за просрочку оплаты”, - відповідає Юрій Федько, директор ТОВ “Дніпровські енергетичні послуги”.

Аби знову підключити послугу, споживачу доведеться погасити борг та заплатити за виклики спеціалістів. А це, кажуть в енергокомпанії, значно більше пені.

 

© 2020 poltava-inform

Мої відео