Полтава Інформ

У Prozorro з'явилась нова функція: можна додавати обґрунтування до закупівлі

У Prozorro з'явилась нова функція: можна додавати обґрунтування до закупівлі
352184 ПЕРЕГЛЯДІВ

В системі Prozorro з'явилося додаткове поле, що дає можливість замовникам обґрунтувати доцільність своєї закупівлі. Завдяки цій функції замовники зможуть завчасно пояснити, чому виникла потреба в цій закупівлі.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

За словами заступниці міністра економіки України Надії Бігун, нововведення допоможе поліпшити комунікацію замовників і держави із суспільством під час війни.

«Невідповідність багатьох закупівель умовам воєнного часу викликає справедливе роздратування в суспільстві, тому очевидно, що ця сфера має рухатися до максимальної обґрунтованості потреб. Водночас дуже часто скандали виникають саме через те, що державні та місцеві замовники не пояснюють як слід, чим саме викликана та чи інша потреба в закупівлі, та чому критично її провести саме зараз. І новий інструмент у системі Prozorro якраз зможе допомогти налагодити таку комунікацію, і ми сподіваємося, що замовники будуть активно заповнювати обґрунтування”, — сказала заступниця очільниці Мінекономіки.

У Міністерстві пояснюють, що нова функція працюватиме так: обґрунтування додається у спеціальному полі в річному плані закупівель або до оголошення торгів, або ж під час чи після їх проведення. Відредагувати поле чи надати додаткову інформацію можливо у будь-який момент, а історія цих змін відображатиметься на сайті.

Зазначається, що функція буде доступна для будь-яких закупівель, без прив’язки до очікуваної вартості, предмету закупівлі чи типу процедури. А знайти обґрунтування можна буде на сторінці тендера, натиснувши на кнопку «Перейти до обґрунтування та плану закупівлі».

Про що писати в обґрунтуванні?

Міністерство економіки України повідомляє, що замовник може внести в поле будь-яку інформацію, яку вважає потрібною, а також додати посилання на документи, якщо є така необхідність. Втім рекомендується зазначити, чому цю закупівлю необхідно здійснити саме зараз, для чого вона, як допоможе підприємству здійснювати діяльність або яку користь принесе суспільству.  

У пресслужбі наголошують, що важливо не плутати цей інструмент з обґрунтуванням очікуваної вартості за Постановою Кабінету Міністрів України №710 чи обґрунтуванням укладання прямого договору поза Prozorro за Постановою №1178. На відміну від них, нове поле на сайті Prozorro не обов’язкове для заповнення. 

«У замовників з’явився інструмент, який дозволить заздалегідь пояснити суспільству, у чому важливість їхньої закупівлі. Бо зараз вони можуть мати аргументовані потреби, але змушені пояснювати їх, уже реагуючи на критику пост-фактум», —  зауважив директор ДП “Прозорро” Микола Ткаченко.

Нагадаємо, що раніше Міністерство економіки повідомляло про позитивну динаміку в українській економіці навіть попри несприятливі зовнішні чинники.

За попередніми оцінками Мінекономіки, зростання ВВП у жовтні 2023 року порівняно з жовтнем минулого року становить близько 10,5% [±2%].  У підсумку за січень-жовтень 2023 р. зростання економіки оцінюється на рівні 5,5% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Також Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки України Юлія Свириденко раніше заявила, що Уряд змінив умови реалізації програми обміну ламп розжарювання на світлодіодні. На засіданні Кабінету Міністрів України прийняли рішення впровадити додаткову можливість отримання пенсіонерами по п’ять світлодіодних ламп безпосередньо у відділеннях поштового зв’язку АТ «Укрпошта» за наявності пенсійного посвідчення.

© 2020 poltava-inform

Мої відео