Полтава Інформ

Зняття арешту з майна боржника: що варто знати?

Зняття арешту з майна боржника: що варто знати?
260265 ПЕРЕГЛЯДІВ

Виконавець під час проведення виконавчих дій вчиняє примусові заходи щодо виконання рішень, серед таких дій є накладення арешту на рухоме та нерухоме майно та кошти боржника.
Арешт накладається шляхом винесення виконавцем:
- постанови про арешт коштів боржника, які містяться на банківських рахунках;
- про арешт майна боржника;
- постанови про опис арешт майна (коштів) боржника.
Після того, як виконавець наклав арешт, боржник не може вчиняти будь-які дії щодо відчуження майна.
"У разі ж закінчення виконавчого провадження арешт знімається, скасовуються інші вжиті виконавцем заходи примусового виконання рішення, а також провадяться інші дії, необхідні у зв'язку з завершенням виконавчого провадження", -  зазначає Тарас Грень, начальник Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів).
Особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту. Якщо суд приймає рішення про зняття арешту з майна, він знімається за постановою виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини.
Виконавець зобов'язаний зняти арешт з рахунку боржника не пізніше наступного робочого дня з дня надходження від банку документів, які підтверджують, що на кошти, які знаходяться на рахунку, заборонено звертати стягнення згідно із Законом "Про виконавче провадження".
З майна боржника може бути знято арешт за постановою начальника відповідного відділу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, якщо виявлено порушення порядку накладення арешту, встановленого цим Законом.
За умови наявності письмового висновку експерта, суб'єкта оціночної діяльності, суб'єкта господарювання щодо неможливості чи недоцільності реалізації арештованого майна боржника у зв'язку зі значним ступенем його зносу, пошкодженням або в разі якщо витрати, пов'язані зі зверненням на таке майно стягнення, перевищують грошову суму, за яку воно може бути реалізовано, арешт з майна боржника може бути знято за постановою виконавця. В інших випадках арешт з майна чи коштів може бути знятий за рішенням суду.

© 2020 poltava-inform

Мої відео